rezonans magnetyczny kręgosłupa warszawa
Rehmedis > Rezonans magnetyczny Warszawa

Rezonans magnetyczny

  
   
    Zapraszamy na badania rezonansem magnetycznym  Brivo MR355 Inspire o natężeniu pola 1.5T w atrakcyjnych cenach.

Wykonaj badanie i uzyskaj 10% rabatu na wizytę diagnostyczno - zabiegową w Rehmedis - szczegóły 609 844 444.


warszawa badanie rezonansem       Rezonans kręgosłupa:
        - odcinek lędźwiowy - 330 zł
        - odcinek piersiowy - 330 zł
         - odcinek szyjny - 330 zł

        - Rezonans głowy - 330 zł
        - Rezonans stawu - 490 zł    Rezonans magnetyczny
jest to rodzaj badania obrazowego, które jest obecnie najdoskonalszą metodą nieinwazyjnego diagnozowania ciała ludzkiego. Badanie rezonansem magnetycznym jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe dla pacjenta.
    Rezonans jest niezastąpiony w wykrywaniu zmian nowotworowych, także przerzutów, jest niezawodny w diagnostyce chorób kręgosłupa, rdzenia kręgowego i mózgu, schorzeń stawów oraz narządów wewnętrznych.
   
Jedyną nieprzyjemną rzeczą, która może nas spotkać w rezonansie magnetycznym jest hałas. Przed badaniem można włożyć do uszu specjalne stopery.


Przeciwwskazania do wykonania rezonansu magnetycznego:
Przeciwwskazania bezwzględne:
- rozrusznik serca ,
- neurostymulatory, np. słuchowe.

 
Przeciwwskazaniami względne:
- metaliczne implanty ortopedyczne,
- sztuczna zastawka serca,
- klipsy naczyniowe,
- stabilizatory,
- druty i śruby.

    W tych przypadkach konieczne jest dostarczenie dokumentacji leczenia operacyjnego (typ zastosowanego implantu, materiał z jakiego został wykonany oraz data produkcji).
Nie ma przeciwwskazań:
- dla pacjentów z implantami zębowymi, wypełnieniami lub mostkami,
- dla kobiet w ciąży po I trymestrze.


Przygotowanie do badania:

- Na 2 do 4 godzin przed badaniem pacjent powinien pozostać na czczo. W przypadku badań jamy brzusznej i miednicy należy pamiętać o nawodnieniu organizmu pijąc 1,5 l. wody niegazowanej.

Prosimy o przedstawienie dokumentów:
- Dokument tożsamości
- Względnie skierowanie na badanie
- Wyniki wcześniejszych badań.

    W pomieszczeniu gdzie znajduje się maszyna należy przebywać w ubraniu pozbawionym metalowych elementów, np. guzików, paska, zegarka, kluczy, kart płatniczych i telefonów komórkowych ani żadnych innych metalowych przedmiotów (pieniądze, metalowe spinki do włosów, itp.). Wszelkie metalowe elementy zostawiamy w szatni. Panie wykonujące badania MR głowy prosimy o unikanie mocnego makijażu.

    Czas badania MRI wynosi 20-60 minut i wymagane jest bezwzględne leżenie bez ruchu przez pacjenta. Jeżeli chory jest pobudzony lub cierpi na silny zespół bólowy uniemożliwiający leżenie, koniecznie jest wcześniejsze ustalenie z pracownią sedacji pacjenta przez lekarza anestezjologa.

pracownia rezonansu magnetycznego MRI

Przebieg do badania rezonansem magnetycznym:

1. Na umówioną wizytę należy zgłosić się ok. 10 minut przed ustaloną godziną. Poprosimy Państwa o skierowanie na badanie oraz wypełnienie odpowiedniego kwestionariusza.
W przypadku badań z kontrastem poprosimy również o wynik badania poziomu kreatyniny.


2. W pokoju przygotowawczym zajmie się Państwem pielęgniarka. W przypadku konieczności podania kontrastu zostanie założony Państwu venflon. Do dyspozycji pacjentów znajduje się również dystrybutor z wodą. W szatni należy pozostawić wszelkie metalowe elementy (biżuteria, paski, telefony, karty etc).

3. Pacjent nie musi się rozbierać do badania i układany jest na ruchomym stole, na którym przesuwany jest do środka aparatu - tzw. Gantry. Podczas trwania całego badania (średnio około 40 minut) pacjent nie może się ruszać, gdyż jakiekolwiek ruchy powodują niemożność prawidłowego odczytania obrazu. W niektórych sytuacjach do pełniejszej oceny wymagane jest podanie dożylnego środka cieniującego.

4. Wynik badania prosimy odbierać osobiście. Dopuszcza się odbiór wyniku badania przez osobę trzecią w przypadku posiadania stosownego upoważnienia. Wynik badania przekazywany jest w formie opisu i płyty CD.

ZADZWOŃ - szczegóły tel. 609 844 444

Badanie wykonywane są w NZOZ Tomma ul.Wolska 37 Warszawa


    rehmedis rehabilitacja warszawa          rehmedis rehabilitacja warszawa
rehabilitacja kręgosłupa warszawa