6 nawyków, które uchronią Cię przed bólem kręgosłupa – Rehmedis Warszawa

Jak uchronić kręgosłupa przed dolegliwościami? 

Ból kręgosłupa nie jest tylko lokalnym zjawiskiem znajdującym się na pewnym poziomie Twojego kręgosłupa. Ból odczuwany w mózgu i jest odpowiedzią na zaistniałą sytuację w naszym organizmie.

Niemal zawsze osoba odczuwająca dolegliwości zgłasza się do specjalisty dopiero wtedy, kiedy już nie może sobie z tym bólem poradzić, czasami są to już stany zaawansowane. Co zatem zrobić, aby uniknąć bólu…? Czy możemy w jakimś stopniu poprawić nasze drobne nawyki, aby w prosty sposób zadbać o kondycje naszego kręgosłupa…?

Aby pozbyć się bólu musimy bardziej wnikliwie spojrzeć na nasze nawyki podczas dnia. To one najczęściej w sposób długofalowy wpływają na pracę naszego kręgosłupa i całego organizmu. Oto lista 6 prostych nawyków, które w istoty sposób wpłyną na twoje ogólne samopoczucie i zadbają o zdrowie Twojego kręgosłupa.

1. Więcej zwykłego ruchu

Kregosłup chodzenie ból       Tak, to możliwe! Większa ilość ruchu to nasz wybór. Trening to nie jedyne rozwiązanie by więcej się ruszać. Wystarczy prześledzić naszą codzienną aktywność i dodać większą ilość ruchu w czas dnia.

    • Zaparkuj samochód dalej od pracy – mamy kilka minut spaceru w dwie strony
    • Wybierz schody zamiast windy
    • Idź po zakupy na piechotę
    • Rozmawiając przez telefon pójdź na spacer

To tylko kilka pomysłów na zwiększenie aktywności w ciągu dnia. Wybierz kilka z nich, albo wymyśl swoje sposoby i wpleść je w swój dzień.

  Lordoza kręgosłupa

2. Rób przerwy od pozycji siedzącej

kręgosłup ból siedzenie       Przynajmniej przez minutę raz na każde 30 min siedzenia przy biurku wstań, przejdź się kawałek, poruszaj ramionami. Ciągła pozycja siedząca bardzo niekorzystnie wpływa na twój kręgosłup. Przerwa chociażby na minutę od tej pozycji nieco poprawi jego stan, nawodni dyski, poprawi sprężystość tkanek.

 3. W ciągu dnia znajdź chwilę na relaks

Przez natłok obowiązków ciężko jest nam znaleźć chwilę tylko dla siebie. Regeneracja w ciągu dnia jest niezwykle ważna. Pozwala nam przerwać błędne koło stresu i spojrzeć na daną sytuację z dystansem. Wybierz moment w ciągu dnia, który będzie na stałe twoim czasem na regenerację. To może być spacer, czytanie książki bądź aktywność fizyczna. Najważniejszym jest, aby była to czynność, która sprawia Ci przyjemność.

4. Zadbaj o dobry sen

kręgosłup sen    Sen jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Każdy z nas ma różne potrzeby jeśli chodzi o długość snu. Jeśli po każdym przebudzeniu czujemy się bardziej zmęczeni niż w momencie jak zasypialiśmy, może oznaczać to, że sen jest zbyt krótki, lub zbyt długi. Średnio określa się, że dorosła osoba powinna spać między 7 a 9 godzin. Jeśli czas twojego snu odbiega w znaczący sposób od tych norm spróbuj to zmienić.

5. Pij więcej wody

kręgosłup fizjoterapia     Picie zbyt małej ilości płynów w ciągu dnia może skutkować odwodnieniem organizmu. Taki stan może powodować:

  • zawroty i bóle głowy
  • suchość jamy ustnej
  • ogólny stan podenerwowania
  • zmęczenie, rozdrażnienie

Przyjmuje się, że powinniśmy wypijać minimum 2l litry płynów dziennie. Ważne jest aby nie były to napoje słodzone czy napoje ze sztucznymi barwnikami. Najlepsza jest woda mineralna.

 6. Ćwicz!

kręgosłup ćwiczenia     Znajdź rodzaj aktywności fizycznej, który sprawia Ci przyjemność. Minimum 2-3 razy w tygodniu przez godzinę lub dłużej porządnie się zmęczyć. Może to być dynamiczny marsz, nordic walking, jogging, zajęcia fitness, gra w piłkę i wiele innych. Zapobiegnie to nie tylko bólom kręgosłupa, ale także zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób innych układów naszego organizmu.

  Nieoperacyjne leczenie kręgosłupa

Nie musisz wprowadzać wszystkich tych zmian na raz. Zacznij od jednego czy dwóch nawyków i zaobserwuj jak twoje ciało na nie zareaguje. Te zmiany w nawykach dotyczą każdego, niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej. Już dziś rozpocznij od małej zmiany!

Musisz również pamiętać o tym, że jeśli już cierpisz na objawy bólowe kręgosłupa, jeśli Twoje dolegliwości pojawiają się cyklicznie, mają zaostrzenia lub po prostu budzą u Ciebie niepokój, to należy udać się do specjalisty w celu określenia przyczyn dolegliwości.

Autor wpisu:

Karol Kukla fizjoterapeuta Warszawa

mgr KAROL KUKLA

SPECJALISTA TRENINGU FUNKCJONALNEGO
FIZJOTERAPEUTA

więcej informacji…

 

Rehabilitacja funkcjonalna narządu ruchu:

  • rehabilitacja czynnościowa
  • rehabilitacja pourazowa, profilaktyka
  • rehabilitacja sportowa
  • trening funkcjonalny
  • trening stabilizacyjny
  • masaż klasyczny, sportowy, leczniczy

Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym kręgosłupa, treningu stabilizacyjnym, rehabilitacji czynnościowej narządu ruchu. Od urodzenia jest związany ze sportem. Przez wiele lat uprawiał lekkoatletykę.

Członek stowarzyszenia „Fizjoterapia Polska”.

Kursy:

  • współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich
  • kinesiotaping
  • masaż tkanek głębokich

Szkolenia specjalistyczne:

  •      ostry dysk
  •      terapia narzędziowa tkanek miękkich
  •      tułów  nasza podpora
  •      staw biodrowy
  •      obręcz barkowa
  •      szkolenie stopa
  •      kolano – stopa
  •      szkolenie ratownictwa i pierwszej pomocy

 

Rehmedis-rehabilitacja-kręgosłupa-warszawa

Kilka powodów, dlaczego warto skorzystać z naszych usług:

 

Doświadczeni specjaliści

Nasz zespół to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, najwyższymi kwalifikacjami zawodowymi oraz pracujący uznanymi i przede wszystkim skutecznymi metodami leczenia.​

 

Precyzyjne procedury

Etapy leczenia dzielimy na trzy części: diagnostyka, likwidacja bólu, stabilizacja. Procedury postępowania są precyzyjnie dostosowane do pacjenta.

Często poświęcamy dodatkowy czas na analizę problemu, wewnętrzne konsultacje, aby jak najskuteczniej pomóc pacjentowi w powrocie do zdrowia.​​

 

Najskuteczniejsze metody fizjoterapii

W naszym postępowaniu każdy krok jest przemyślany, a jego efekty dokładnie przewidziane, co daje nam bardzo dobre rezultaty leczenia.

  Jak leczy się przepuklinę krążka międzykręgowego - Rehmedis

Pracujemy nowoczesnymi metodami fizjoterapii precyzyjnie dobranymi do choroby pacjenta na każdym etapie leczenia.

 

Komfort w standardzie

Zarówno zabiegi fizjoterapeutyczne jak rehabilitacja funkcjonalna (ćwiczenia) odbywają się w pojedynczych (jednoosobowych) salach rehabilitacyjnych, gdzie przebywa tylko jeden pacjent i fizjoterapeuta.

Gwarantuje to pacjentowi najwyższy komfort i bezpieczeństwo, zapewnia intymność i wygodę.​

 

Dodatkowe zabiegi w cenie jednej wizyty

Fizykoterapia, kinesiotaping czy suche igłowanie to zabiegi, za które pacjent nie dopłaca.

Cena zabiegów jest zawsze stała, bez dodatkowych kosztów. Dla nas liczy się efekt leczenia, dlatego dokładamy wszelkich starań i środków by skutecznie pomóc pacjentowi.

 

Stała dyspozycja fizjoterapeuty

Monitorujemy, kontrolujemy i dokumentujemy cały proces leczenia, analizujemy wyniki oraz przebieg terapii na każdym etapie.

Zapewniamy pacjentowi komfort i gwarantujemy stały kontakt z fizjoterapeutą przez 7 dni w tygodniu na każdym etapie rehabilitacji

Leave a reply