O ćwiczeniach na kręgosłup

  

      Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się szukać rozwiązań problemu w internecie. W bólach kręgosłupa osoby często szukają szybkiej recepty na pozbycie się bólu, porad, opinii lub gotowych ćwiczeń, dzięki którym poczują się lepiej. 

    Czy jest to właściwe? Czy ćwiczenia na kręgosłup znalezione w internecie, ulotkach, poradnikach są dla nas bezpieczne? Czy wykonując je pomożemy sobie w dolegliwościach kręgosłupa? 
    Czy przeciwnie? Narazimy swoje zdrowie na pogorszenie. 

    Wyjaśnienie tego jest proste. Jeśli aktualnie cierpisz na dolegliwości kręgosłupa to nie powinieneś ćwiczyć bez konsultacji ze specjalistą (lekarzem, fizjoterapeutą). Do naszej placówki często trafiają pacjenci, którym takie ćwiczenia na kręgosłup zaszkodziły. Jeśli już mamy dolegliwości bólowe kręgosłupa to zapewne mamy do czynienia z urazem, uszkodzeniem struktur, przeciążeniem czy stanem zapalnym. Ból, dyskomfort wymaga określenia przyczyny jego powstania, aby skutecznie przygotować terapię i indywidualnie przygotowane ćwiczenia na kręgosłup. 

    Nie ma uniwersalnych ćwiczeń, które są skuteczne dla wszystkich problemów związanych z kręgosłupem. Inaczej będziemy postępować w chorobach krążka międzykręgowego, inaczej kiedy przyczyną bólu jest kręgozmyk, a jeszcze inaczej przy zespołach przeciążeniowych. Przyczyn bólu jest bardzo dużo, ich przebieg jest różny, poza tym każdy z nas jest inny. Przy doborze ćwiczeń poza przyczyną bólu, uwzględnia się wiek, cechy osobnicze, tryb życia, dysfunkcje, choroby towarzyszące, itd.

    Chcemy więc uczulić Państwa na tzw. zestawy ćwiczeń na kręgosłup w sytuacji, kiedy już doskwiera pojawił ból kręgosłupa. Ćwiczenia publikowane w internecie lub innych źródłach są odpowiednie dla osób zdrowych, gdzie ich celem jest profilaktyka i utrzymanie kręgosłupa w jak najlepszej kondycji, ale nie są to ćwiczenia lecznicze.

    W Centrum Rehmedis zapewniamy Państwu precyzyjną diagnostykę, kompleksowe leczenie i rehabilitację kręgosłupa przez doświadczonych fizjoterapeutów. Przygotujemy i nauczymy wyspecjalizowanych ćwiczeń, które szybko, skutecznie i bezpiecznie przywrócą zdrowie.  

  Choroba Baastrupa

 

Leave a reply