zastrzyki w staw kwas hialuronowy

Rehmedis > Ortopeda > Zastrzyki kwas hialuronowy

ortopeda warszawa centrum    prp osocze bogatopłytkowe    zastrzyki kwas hialuronowy

Leczenie stawów kwasem hialuronowym


ostrzyknięcie kwasem hialuronowym kolano     Metoda leczenia kwasem hialuronowym to skuteczny sposób na choroby zwyrodnieniowe stawów. Metoda ta jest potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Podany do stawu kwas hialuronowy uzupełnia maź stawową, co powoduje ustąpienie bólu i wpływa na poprawę ruchu w stawie. Metoda ta charakteryzuje się bezpieczeństwem, gdyż praktycznie nie występują objawy niepożądane.

    W warunkach fizjologicznych sól kwasu hialuronowego (hialuronian) jest związkiem, który jest syntetyzowany i wydzielany do płynu stawowego przez komórki błony maziowej. 
Decyduje on sprężysto-lepkich właściwości płynu stawowego i odgrywa znaczną rolę w prawidłowym ruchu stawu. W chorobie zwyrodnieniowej stawów zmniejsza się stężenie hialuronianu, który można uzupełnić jego syntetycznym odpowiednikiem.

     Wiskosuplementacjato metoda polegająca na dostawowej suplementacji kwasu hialuronowego. Są to bezbolesne zastrzyki, podawane w odstępach i powtarzanych od trzech do pięciu razy. Powoduje to wzrost lepkości płynu maziowego, elastyczności oraz przede wszystkim zwiększenie śliskości chrząstki stawowej.

    Bardzo często już pierwszy zastrzyk poprawia stanu zdrowia pacjenta, jednak pełny efekt leczenia występuje dopiero po kilku tygodniach od podania pierwszej dawki leku.

zastrzyk kolano stopa     Podczas stosowania leczenia kwasem hialuronowym praktycznie nie występują objawy uboczne, a wykonany zabieg zastrzyku dostawowego z reguły nie powoduje dolegliwości bólowych. Praktycznie zaraz po zastrzyku pacjent może wracać do codziennych zajęć.
    W Rehmedis w leczeniu stawów kwasem hialuronowym stosujemy preparat BIOVISC ORTHO SINGLE z najwyższym stężeniem na rynku 3% o przedłużonym działaniu.    


 Szczegóły tel. 609 844 444

 Ortopeda Warszawa - dr Andrzej Komor

ortopeda rezerwacja online


zobacz: Leczenie osoczem bogatopłytkowym - PRP
_____________________________________________________________________________


    rehmedis rehabilitacja warszawa          rehmedis rehabilitacja kręgosłupa warszawa

.

rehabilitacja kręgosłupa warszawa