metody rehabilitacji
Rehmedis > Metody leczenia
Your title

Metoda Ackermanna

    Jest metodą rehabilitacji charakteryzującą się kompleksową diagnostyką i leczeniem pacjenta z chorobami kręgosłupa.  Przebieg leczenia i jego efekty są ściśle określone oraz przewidziane przed zabiegiem.  

igłowanie rehabilitacja igły

Dry Needling

    Metoda igłoterapii punktów spustowych. Precyzyna metoda leczenia narządu ruchu. Wywołuje lokalny szok tkankowy zmuszając tkankę do szybkiej autoregeneracji.  

foi osteopatia warszawa

FOI

    To niezależny i holistczny system leczenia narządu ruchu. Na problemy bólowe powstałe w narządzie ruchu ciało reaguje jako całość, kompensując lub reagując na innym poziomie.  

iaom

IAOM

    Ortopedyczna metoda rehabilitacji z pacjentem charakteryzująca się precyzyjną diagnostyką i kompleksowym systemem rehabilitacji.  

kinesiotaping

Kinesiotaping

    Polega na aplikacji na ciele specjalistycznych plastrów, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonalną pracę tkanek miękkich - mięśni, ścięgien, więzadeł.

Your Title

Metoda PNF

    Metodę oparto na  prawidłowościach fizjologii rozwoju ruchowego człowieka z uwzględnieniem poszczególnych faz kontroli motorycznej. 

metoda dorna

Metoda Dorna

Metoda przywraca zaburzenia statyczno - dynamiczne narządu ruchu. Techniki terapii umożliwiają przywrócenie funkcji chorego segmentu ciała. 

metoda kaltenborn

Kaltenborn -Evjenth

    Metoda zajmuje się zaburzeniami czynnościowymi narządu ruchu, które wywodzą się zaburzeń strukturalnych. 

anatomy trains

Anatomy Trains

    Anatomy Trains jest mapą połączeń w sieci powięxiowe naszego ciała. Podążają za ciągłością mięśnia i powięzi w poszukiwaniu linii napięcia. 

metoda McKenzie

Metoda McKenzie

    Metoda bazuje na stosowaniu środków mechanicznych - ćwiczenia, odpowiednie pozycje statyczne, które wpływają na poprawę mechaniki kręgosłupa lub stawów. 

metoda mulligana

Metoda Mulligana

    Metoda polega na połączeniu biernego ruchu z wykonywanego przez fizjoterapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta.  

Terapia Manualna

Terapia Manualna

    Terapia manualna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu.

stecco metoda powięziowa

Manipulacje powięzi

         Metoda manipulacji powięzi - Metoda Stecco szczególnie pomocna i skuteczna w dolegliwościach przelwegłych narządu ruchu, trwających wiele lat.

fizykoterapia

Fizykoterapia

    To oddziaływanie na organizm czynnikami fizykalnymi pochodzącymi ze źródeł naturalnych lub wytworzonych w sposób sztuczny przy pomocy specjalistycznych aparatów medycznych. 

osteopatia warszawa

Osteopatia 

    To system opieki zdrowotnej wykorzystującą wiedzę kliniczną  oraz diagnozowanie i leczenie narządu ruchu.
    rehmedis rehabilitacja warszawa          rehmedis rehabilitacja warszawa


rehabilitacja kręgosłupa warszawa