Anatomy Trains

Anatomy Trains

Anatomy Trains

Założeniem Anatomy Trains jest to, że ciało ludzkie nie funkcjonuje w częściach. W cele człowieka wszystko jest ze sobą połączone i razem tworzy funkcjonalną całość. Anatomy Trains jest mapą połączeń w sieci powięziowe naszego ciała. Zależności jakie występują podążają za ciągłością mięśnia i powięzi w poszukiwaniu linii napięcia.

Linie te dają nam obraz tego jak stabilność warunkuje odpowiednią funkcję i jak jej zaburzenie może prowadzić do bólu i dysfunkcji. Przykładowo ból z dolnego odcinka kręgosłupa może mieś swoją pierwotną przyczynę z opuszczonego łuku stopy. Takie podejście nie neguje wszystkiego, co w ostatnich stuleciach nauka osiągnęła w dziedzinie mechaniki ciała, daje jednak nowe dynamiczne i kliniczne spojrzenie przestrzenne na to czego się wcześniej nauczyliśmy.

System powięziowy rozkłada się jako trójwymiarowa pajęczyna podczas drugiego tygodnia rozwoju embrionalnego. Mięśnie, kości i narządy rozwijają się w tej sieci i kształtują ją, będąc przez nią kształtowane. Sieć ta zwija się, rozciąga i ulega ciągłym przemianom podczas rozwoju. Sieć powięziowa może być rozcięta przez skalpel, zdegenerowana przez wiek, skrócona przez uraz lub stać się mniej funkcjonalna poprzez niewłaściwe funkcjonowanie i odżywianie organizmu. Ale zawsze pozostaje całą nierozerwalną siecią.

Anatomy Trains zostały wynalezione przez prostą zmianę orientacji skalpela przy wykonywaniu sekcji zwłok. Oddzielając od siebie poszczególne warstwy ciała uwidaczniają się połączenia mięśniowo – powięziowe tworzące błoniaste mosty pomiędzy mięśniami, które tworzą długie struktury. Podążając za tymi liniami napięcia pracujemy systemem, który przekazuje ruch, stabilizację, przeciążenie i ograniczenie z jednego segmentu ciała na drugi, często odległy segment dając objawy w tym miejscu. Taśmy te oplatają ciało z przodu, z tyłu, z boków, biegną przez środek naszego ciała otaczając narządy wewnętrzne.

To system technik terapeutycznych, powięziowych, który został stworzony na powyższej koncepcji. Kiedy związki pomiędzy taśmami zostaną zrozumiane, można określić i ocenić ich funkcjonowanie oraz poprzez wykorzystanie reguł KMI przywrócić balans i funkcjonalność na przebiegu tych taśm. Celem jest otwarcie powierzchni powięziowych, by „obudzić” mięśnie głębokie a następnie przywrócić właściwą relację pomiędzy funkcjonowaniem tych warstw.

Anatomy Trains stanowi niesamowity krok na przód w ukazaniu relacji pomiędzy stabilizacją i ruchem, ludzkim wzorcem z bardzo małą powierzchnią podstawy i wysoko zawieszonym środkiem ciężkości. Techniki KMI to umiejętność wykorzystania mapy anatomy trains do całościowej, kompleksowej terapii.

  • Zadzwon i zapytaj o szczegóły zabiegu, tel: +48 609 844 444

    Telefon czynny 7 dni w tygodniu

  • +48 609 844 444

Jak przygotować sie do zabiegu?

Na wizytę należy przybyć 10 minut przed umówioną godziną (pacjenci przyjmowani są punktualnie).
Należy mieć ze sobą wszystkie możliwe badania, jakimi się aktualnie dysponuje.
W trosce o komfort pacjenta należy mieć wygodne i luźne ubranie lub strój na zmianę.
Na wizytę nie jest potrzebne skierowanie.

Pierwsza wizyta to szereg skrupulatnych czynności mających na celu ustalenie diagnozy i określenie planu terapii. Na pierwszej wizycie wykonywany jest również wstępny zabieg. Wizyta zawiera:

szczegółowy wywiad, analiza badań obrazowych, liczne testy kliniczne określające przyczynę dolegliwości,
ustalenie planu terapii, jej prognozy, czasu trwania,
wstępny zabieg fizjoterapeutyczny i wdrożenie pierwszych procedur leczenia.

Rehmedis do placówka dbająca o najwyższą jakość usług wobec pacjenta:

Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści z wąskimi specjalizacjami
Indywidualne i skrupulatne procedury pracy z pacjentem
Jednoosobowe sale ćwiczeń
Dodatkowe zabiegi w cenie jednej wizyty (fizykoterapia, kinesiotaping, Dry Needling)
Stały kontakt fizjoterapeuty prowadzącego przez 7dni/tyg

Jak działamy?

Przykładowy plan leczenia pacjenta - przepuklina krążka międzykręgowego

Diagnostyka + Pierwszy zabieg

I Wizyta

Na pierwszej wizycie bardzo dokładnie przeprowadzamy wywiad chorobowy, diagnozujemy pacjenta strukturalnie i funkcjonalnie. Określamy przyczyny problemu i plan leczenia.

Przeprowadzamy również pierwszy zabieg.

Likwidacja bólu, dysfunkcji

Wizyty zabiegowe

Czynności fizjoterapeutyczne mające na celu zlikwidowanie źródła dolegliwości.

Pełny zakres terapii manualnej, fizykoterapia, kinesiotaping, dry needling.

Ilość wizyt: 2-5, Częstotliwość wizyt: 1-2 w tygodniu

Stabilizacja

Indywidualna rehabilitacja funkcjonalna

Specjalistyczna forma rehabilitacji czynnościowej mająca na celu wzmocnienie i optymalizację układu w takim zakresie, aby zapobiec nawrotom dolegliwości, umożliwić powrót do wszystkich czynności dnia codziennego bez ograniczeń i ryzyka odnowienia się dolegliwości.

Ilość wizyt: 5-10, Częstotliwość wizyt: 1-2 w tygodniu.

Zapraszamy do kontaktu z nami

We will contact you within one business day.

Error while loading reCapcha. Please set the reCaptcha keys under Theme Options in admin area