Kinesiotaping

Centrum Rehabilitacji Rehmedis - Warszawa | Rehabilitacja kręgosłupa w Warszawie

kinesiotaping warszawaKinesiotaping to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych fragmentów ciała w odpowiedni sposób, specjalnymi plastrami. Wykorzystuje się do tego taśmy o specjalnej strukturze i właściwościach, które cechują się znaczną elastycznością nawet do 140%, dzięki czemu ich zastosowanie nie ogranicza żadnych ruchów. Grubością i ciężarem tejp ten jest podobny do skóry, a jego rozciąganie odbywa się tylko w wymiarze podłużnym.

Plaster ten jest hipoalergiczny i nie podrażnia skóry, nie zawiera bowiem żadnych leków ani też lateksu, na który uczulenie wykazuje coraz więcej osób. Jest odporny na działanie wody a ponadto dobrze absorbuje wilgoć. Idealnie sprawdza się jako środek terapeutyczny podczas codziennej aktywności a także w trakcie wysiłku fizycznego czy też uprawiania sportu. Plastry te można pozostawić na skórze nawet do 7 dni.

Techniki kinesiotapingu znalazły zastosowanie rehabilitacji przeciwbólowej oraz ortopedycznej. Także w rehabilitacji sportowej, neurologicznej, onkologicznej, ginekologicznej, pediatrycznej oraz pooperacyjnej. Wykazuje przede wszystkim działanie przeciwbólowe i zmniejszające obrzęk. Ponadto usprawnia krążenie krwi i limfy. Przyspiesza procesy gojenia i korzystnie wpływa na uelastycznianie blizn i zrostów. Stabilizuje stawy i redukuje zmęczenie mięśni. Znajduje ponadto zastosowanie w korekcji ułożenia powięzi i skóry. Zwiększa zakres ruchu jednocześnie zmniejszając napięcie mięśni. Do tego korzystnie wpływa na poprawę funkcjonowania mięśni zbyt mocno rozciągniętych. Kinesiotaping bezpośrednio oddziałuję na skórę, powięź, układ limfatyczny oraz mięśnie i stawy. W skórze i powięzi przede wszystkim działa na tak zwane zakończenia Ruffiniego, receptory bólu oraz czucia głębokiego.

Kinesiotape przyklejony na skórę powoduje „marszczenie się” głębiej położonych warstw. W efekcie poszczególne warstwy tkanek lepiej ze sobą „współpracują” dzięki czemu usprawnia się krążenie krwi oraz limfy. Osiągnięcie efektu leczniczego jest możliwe, dzięki oddziaływaniu na zakończenia nerwowe. Wywierana jest stała, 24-godzinna impulsacja w układzie receptor – ośrodkowy układ nerwowy – efektor. Efekt terapeutyczny jaki się uzyskuje, uzależniony jest od techniki docięcia plastra, sposobu jego aplikacji czyli naklejenia a także stopnia rozciągnięcia. Przede wszystkim stosuje się go w celu uzyskania efektów terapeutycznych takich jak stabilizacja tkanek sąsiadujących, zmniejszenie dolegliwości bólowych różnego pochodzenia, resorpcji obrzęków bądź krwiaków w miejscu, w którym został zaaplikowany oraz zmniejszenia tudzież zwiększenia w zależności od potrzeb, napięcia mięśniowego.

tejpy na bark

Niezależnie jednak od tego, jaki efekt końcowy nas interesuje kinesiotaping znany także pod pojęciem plastrowania dynamicznego, zdecydowanie spełnia swoje funkcje i przynosi pożądane efekty. Pacjenci, u których została zastosowana ta metoda terapeutycznego oklejania plastrami, wykazują dużą poprawę względem między innymi ograniczenia a nawet wyeliminowania dolegliwości bólowych.

Zastosowanie:

  • bóle kręgosłupa,
  • bóle kolan (np. dolegliwości ze strony stawu rzepkowo-udowego),
  • dolegliwości bólowe barku, zapalenia pochewek ścięgnistych (np. w okolicy nadgarstka),
  • bolesność okolic przyczepów (np. łokieć tenisisty, ostroga piętowa),
  • stan po skręceniach i zwichnięcia stawów, paluch koślawy (Hallux valgus),
  • dolegliwości ze strony ścięgna Achillesa,
  • obrzęki, niestabilność stawów, uszkodzenia mięśni, więzadeł,
  • poprawa propriocepcji (lepsza stabilizacja i koordynacja),
  • usprawnienie procesów gojenia po urazach i operacjach (np. po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, lub szyciu ścięgna Achillesa).
  • podniesienie sprawności i wydolności a także zmniejszenie ryzyka kontuzji, podczas uprawiania sportu,
  • korekcja wad postawy (np. Skolioza),
  • blizny, krwiaki,
  • wskazania do drenażu limfatycznego – zaburzenia krążenia chłonki, obrzęki – występujące z powodu choroby, po urazach lub w okresie ciąży.
  • dysfunkcje spowodowane nieprawidłową pracą układu receptorowo – mięśniowo- powięziowego np. trudność w utrzymaniu równowagi, dysfunkcje oddechowe takie jak duszność.
  • Zadzwon i zapytaj o szczegóły zabiegu, tel: +48 609 844 444

    Telefon czynny 7 dni w tygodniu

  • +48 609 844 444

Jak przygotować sie do zabiegu?

Na wizytę należy przybyć 10 minut przed umówioną godziną (pacjenci przyjmowani są punktualnie).
Należy mieć ze sobą wszystkie możliwe badania, jakimi się aktualnie dysponuje.
W trosce o komfort pacjenta należy mieć wygodne i luźne ubranie lub strój na zmianę.
Na wizytę nie jest potrzebne skierowanie.

Pierwsza wizyta to szereg skrupulatnych czynności mających na celu ustalenie diagnozy i określenie planu terapii. Na pierwszej wizycie wykonywany jest również wstępny zabieg. Wizyta zawiera:

szczegółowy wywiad, analiza badań obrazowych, liczne testy kliniczne określające przyczynę dolegliwości,
ustalenie planu terapii, jej prognozy, czasu trwania,
wstępny zabieg fizjoterapeutyczny i wdrożenie pierwszych procedur leczenia.

Rehmedis do placówka dbająca o najwyższą jakość usług wobec pacjenta:

Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści z wąskimi specjalizacjami
Indywidualne i skrupulatne procedury pracy z pacjentem
Jednoosobowe sale ćwiczeń
Dodatkowe zabiegi w cenie jednej wizyty (fizykoterapia, kinesiotaping, Dry Needling)
Stały kontakt fizjoterapeuty prowadzącego przez 7dni/tyg

Jak działamy?

Przykładowy plan leczenia pacjenta - przepuklina krążka międzykręgowego

Diagnostyka + Pierwszy zabieg

I Wizyta

Na pierwszej wizycie bardzo dokładnie przeprowadzamy wywiad chorobowy, diagnozujemy pacjenta strukturalnie i funkcjonalnie. Określamy przyczyny problemu i plan leczenia.

Przeprowadzamy również pierwszy zabieg.

Likwidacja bólu, dysfunkcji

Wizyty zabiegowe

Czynności fizjoterapeutyczne mające na celu zlikwidowanie źródła dolegliwości.

Pełny zakres terapii manualnej, fizykoterapia, kinesiotaping, dry needling.

Ilość wizyt: 2-5, Częstotliwość wizyt: 1-2 w tygodniu

Stabilizacja

Indywidualna rehabilitacja funkcjonalna

Specjalistyczna forma rehabilitacji czynnościowej mająca na celu wzmocnienie i optymalizację układu w takim zakresie, aby zapobiec nawrotom dolegliwości, umożliwić powrót do wszystkich czynności dnia codziennego bez ograniczeń i ryzyka odnowienia się dolegliwości.

Ilość wizyt: 5-10, Częstotliwość wizyt: 1-2 w tygodniu.

Zapraszamy do kontaktu z nami

We will contact you within one business day.

Error while loading reCapcha. Please set the reCaptcha keys under Theme Options in admin area